Nastartujte svoje podnikání právě s WordPress.

No Comments

Jak úspěšně podnikat s WordPressem ?

Co je to wordpress už asi každý zná, rychlé opáčko, pro ty, kdo ještě netuší, která bije. WordPress je svobodný open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL. Je vyvíjen pod licencí GNU GPL a je silně podporován společností Automattic, jejíž vývojáři se WordPressu věnují. WordPress je oficiálním nástupcem systému b2/cafelog a má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu, počet stažení verze 3.0 samotné dosahuje téměř 10 miliónů.

WordPress je používán dle oficiálních statistik jako CMS na více než patnácti procentech webových stránek na světě[1], překonává tak jednoznačně OpenSource CMS jako Joomla či Drupal, které se drží pod deseti procenty.

WordPress od verze 3.0 umožňuje správu více webů pod jednou instalací, čímž zároveň nahrazuje WordPress MU. WordPress je schopen také vytvořit více webů na jednom serveru a databázi – pouze uložením souborů do různých podadresářů. V roce 2010 společnost za svůj bloggerský systém WordPress.com získala v soutěži Křišťálová Lupa 7. místo v kategorii publikační platformy.  Takto cituje přímo wikipedie.

Zkrátka zjednodušeno řečeno, jde o systém který běží zadarmo po celém světě a umožňuje vytvářet webové stránky, bez nutnosti znalosti html a css stylů. Je uživatelky příjemný a dostupný pro každého.

Vše o wordpressu a ještě víc , se dozvíte na tzv. WordCampu. Dozvíte se mnoho zajímavého o redakčním systému WordPress, na kterém jsou postavené i velké zahraniční weby (TechCrunch, SlashGear, …), ale také se setkáte se zajímavými lidmi, kterým k úspěchu pomohl právě WordPress.

 

WordPress chystá WordCamp?

Je to akce zaměřená na redakční systém WordPress, kde se dozvíte, jak velice rychle, levně a efektivně realizovat váš projekt a webové stránky. Rozšířenost WordPressu je obrovská a vzhledem k tomu, že většinu věcí si zvládnete udělat sami bez znalosti programování, je zde mnoho uživatelů typu „udělej si sám“, kteří vám poradí nejenom v začátcích. Na druhou stranu jsou zde ale i profesionálové, kteří dokážou WordPress nastavit a „přiohnout“ takových způsobem, že bude vyhovovat i náročnějším projektům a velkým profesionálním webům.

28. února, se bude konat už druhý WordPress -WordCamp v Praze. V prostorách Vysoké školy ekonomické.  Podobných WordPress akcí není mnoho, a tak se může stát, že se lístky velmi rychle vyprodají, doporučuji tedy neváhat. Pokud už lístky neseženete, neváhejte a využijte naší jedinečné akce na tvorbu webových stránek se seogroup.

My vám ale prozradíme, že se můžete těšit na několik přednášek rozdělených do dvou kategorií podle uživatelského skillu (uživatel, developer). Přítomni budou i zahraniční speakeři, kteří na WordPressu postavili svůj úspěšný business plán a jsou ochotni se podělit o zkušenosti. Chybět nebude ani občerstvení nebo afterpárty.

O tomto blogu

V tomto blogu Vás budeme informovat o novinkách a dění ve světě wordpress a světě prestashop.

Poptat nezávazně tvorbu webu

Jsme specialisté na tvorbu webových stránek s WordPress.

25

WordPress plugin

Více z tohoto blogu

prohlédnout všechny příspěvky